Aktuality

 COVID-19 

Vzhľadom na súčasnú situáciu, výskytu COVID-19 na území SR a faktu , že športy , ktoré trénujeme v našom klube Erawan Gym sú plnokontaktné, na tréningoch sa zhromažďuje väčší počet osôb, ktoré sa počas tréningu môžu nakaziť kvapôčkovou infekciou, NEPOVAŽUJEME častejšie umývanie rúk a zvýšenú hygienu ZA DOSTATOČNÚ PREVENCIU proti šíreniu nákazy.

PRETO RUŠÍME VŠETKY TRÉNINGY do odvolania !

COVID-19  je nákazlivý druh vírusu. Môže spôsobovať symptómy ako kašeľ, teplota nad 38 °C , sťažené dýchanie, obojstranný zápal pľúc. U osôb s oslabenou imunitou môže toto ochorenie spôsobiť vážne zdravotné komplikácie až úmrtie.

COVID-19 sa doteraz nedarí zastaviť, lebo jeho latentná doba je relatívne dlhá (pár dní až dva týždne) a jeho priebeh často veľmi mierny – TAKŽE NOSITEĽ HO ĎALEJ ROZŠIRUJE BEZ TOHO, ABY VOBEC ZISTIL, ŽE JE CHORÝ. JE DOKONCA MOŽNÉ, ŽE NIEKTORÍ Z NÁS UŽ CHOROBU VÍRUSU COVID-19 PREKONALI A NEZISTILI TO.

Ako sa tento vírus šíri?                                                                                                                                                    Nakaziť sa možno blízkym kontaktom s osobou, ktorá má , ale aj nemusí mať, vyššie uvádzané symptómy tohto ochorenia (najmä kašeľ), zvlášť kvapôčkovou infekciou.

Kvapôčková infekcia – do vzduchu sa (kašľaním, kýchaním, rozprávaním) dostane infikovaný hlien dýchacích ciest a vdýchnutím sa nakazí iná osob

  • OD 10.3.2020 DO ODVOLANIA